Witamy na stronie Publicznego Przedszkola w Osieku nad Notecią.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zegar LCD
ANDRZEJKI 2016
ANDRZEJKI 2016Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości.


W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się w środę 30 listopada we wszystkich grupach. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Dzieci miały okazję posłuchać wróżb odczytywanych ze szklanej kuli, rzucać monetą do wody, aby spełniły się ich marzenia.

Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją. Wiele radości sprawiły dzieciom obrazki z zawodami, które zostały umieszczone w balonach, taniec na gazetach i z balonami, zabawy „Koło szczęścia”, „Kolory mówią” czy „Gorące krzesła”.

Na koniec, w podziękowaniu i na dobry nastrój do końca dnia, panie rozdały dzieciom słodkie upominki zafundowane przez jak zwykle niezawodnych rodziców.

Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....zdjęcia