Witamy na stronie Publicznego Przedszkola w Osieku nad Notecią.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zegar LCD
CIEKAWOSTKI Z PRZEDSZKOLA W BĄKOWIE
CIEKAWOSTKI Z PRZEDSZKOLA W BĄKOWIE16.12.2015 rozpoczęliśmy dzień od wspólnego przygotowania śniadania; potrawą była jajecznica z ekologicznych jajek. Dzieci same rozbijały i trzepały jajka. Następnie pod okiem pań smażyły danie.
Trzy razy dorabialiśmy masę jajeczną, bo tak dzieciom smakowała. Dodatkowo dzieci kroiły pomidorki, smarowały masłem bułki a na deser kroiły jabłka i banany.
Według opinii dzieci śniadanie było znakomite.
Kolejnym punktem dnia były warsztaty edukacyjne z udziałem jaszczurki (agamy brodatej), przeprowadzone przez panią Patrycje z Grudziądza.
Podczas spotkania dzieci w pierwszym etapie były wprowadzone w zagadnienia związane z ZOO za pomocą prezentacji animowanej, dzięki której miały możliwość poszerzenia swojej wiedzy w sposób łatwy i przyjemny. Po zakończeniu prezentacji nastąpiło przedstawienie głównej atrakcji zajęć, jaszczurki Florka. Przedszkolakom podczas zabawy ze zwierzątkiem została przekazana podstawowa wiedza dotycząca między innymi budowy jaszczurki, opieki, żywienia. Podczas pokazu dzieci miały możliwość pogłaskania jaszczurki, sprawdzenia jaka jest w dotyku, uczestniczenia w jej karmieniu. Dzieciom zajęcia te dostarczyły wiele pozytywnych emocji i sprawiły ogromną radość.Zajęcia zakończone były pamiątkowymi zdjęciami z nowo poznanym przyjacielem.
Natomiast w dniu wczorajszym zaprosiliśmy na zajęcia nauczyciela muzyki pana Leszka Kusza.
Zaprezentował on dwa instrumenty muzyczne: saksofon i akordeon.
Dzieci dowiedziały się rożnych ciekawostek na temat tych instrumentów. Potem wspólnie śpiewały kolędy, odgadywały tytuły znanych bajek na podstawie fragmentu utworu. Niespodzianką dla dzieci było rozdanie nowych instrumentów perkusyjnych, które zostały zakupione z uzbieranych pieniędzy (z zabawy andrzejkowej).
Przedszkolaki nazywały owe instrumenty i razem z gościem zaśpiewały i zagrały piosenkę pt. ,,Pada śnieg”. Było to ciekawe spotkanie z żywą muzyką. Czekamy na naszego muzyka za miesiąc.


zdjęcia