Witamy na stronie Publicznego Przedszkola w Osieku nad Notecią.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zegar LCD
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy zatem wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to ,,ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misiaczki towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. To nic, że ucho się naderwało, to nic, że kolor wypłowiał. Czym starszy miś, tym więcej tajemnic posiada i bliższy jest dziecięcemu sercu
W tym dniu wzdłuż ścian, na parapetach okiennych zostały ułożone różne misie : misie brunatne, misie polarne, kolorowe misie, pandy, koale, misie – staruszkowie, Kubusie Puchatki, puszyste misie, misie w różnych przebraniach, misie - Mikołaje, misiaczki (malutkie misie), misie plecaki itp.
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszym przedszkolu odbyły się w różnej formie zajęcia edukacyjno-rozrywkowe związane z misiem dla dzieci.
Było czytanie książek (bajki o misiu, opowiadanie Sklep z zabawkami , jak i popularnonaukowe). Nie zabrakło też luźnej pogadanki o tych miłych pluszowych maskotkach.
Dzieci poznały historię pluszowego misia oraz wiele ciekawostek z życia żyjących misiów w różnych stronach świata, zabawy integracyjne „Przekaż misia”, „Ćwicz z misiem”, „Rymowanka o misiach”, zabawy kołowe „Stary niedźwiedź” „Pluszowe niedźwiadki” oraz liczne quizy „Z misiem za pan brat”, „Misiu w czterech porach roku” itp…..
Całość imprezy przygotowały Karina Belka i Danuta Wnuk.
zdjęcia