RADY NA CZAS EPIDEMII
RADY NA CZAS EPIDEMIIKochany rodzicu!
wykorzystaj czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, na większe usamodzielnienie swojego dziecka - oczekuj od niego większej pomocy przy codziennych czynnościach w domu np. podczas przygotowywania posiłków, sprzątania, czy nawet podczas wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem się,przygotowaniami do snu, w których bardzo często , z powodu pośpiechu, dzieci są wyręczane. Wykorzystaj pobyt dziecka w domu na rozmowy z nim na różne tematy. W ten sposób będziesz wzbogacał słownictwo swojego dziecka. Znajdź czas na czytanie dzieciom i z dziećmi. Korzystaj z edukacyjnych programów telewizyjnych, zaproponuj dziecku gry planszowe czy zabawy i gry zręcznościowe.
Korzystaj z porad i propozycji naszych nauczycielek.
Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu , bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować , układać , sprzątać , czuć się bezpiecznie i swobodnie w swojej aktywności. Powinno także ruszać się i wykonywać wiele prostych ćwiczeń gimnastycznych.
Zachęcamy do przesyłania na adres naszego przedszkola zdjęć z tych zabaw , będziemy je publikowali .

przedszkole_osiek@op.pl

życzymy zdrowia i wytrwałości
Pracownicy Publicznego Przedszkola w Osieku nad Notecią

Kolejne nadsyłane zdjęcia znajdziecie Państwo w galerii.