KOLEJNA WIZYTA W BIBLIOTECE
KOLEJNA WIZYTA W BIBLIOTECEW środę 20 listopada przedszkolaki z Przedszkola w Osieku odwiedziły Publiczną Bibliotekę. Tym razem przygotowano dla nich warsztaty oparte na polskich legendach. Dzieci wysłuchały "Legendy o Warsie i Sawie" autorstwa Wandy Chotomskiej oraz "Legendy o toruńskich piernikach". Następnie obejrzeliśmy pokazy fontann oraz spektakl Wars i Sawa, wyświetlane laserem na ekranie wodnym. Spektakularne połączenie obrazu, wody, muzyki i świateł stworzyło niezapomniane widowisko. Dowiedzieliśmy się także skąd pochodzi charakterystyczny kształt katarzynek. Panie bibliotekarki przygotowały dla dzieci także kolorowanki w oparciu o poznane legendy oraz poczęstowały na koniec pysznymi pierniczkami. Bardzo dziękujemy!