Witamy na stronie Publicznego Przedszkola w Osieku nad Notecią.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zegar LCD
SPORTOWY GRUDZIEŃ DLA PRZEDSZKOLAKÓW
SPORTOWY GRUDZIEŃ DLA PRZEDSZKOLAKÓWSport przy muzyce jest jedną z form rekreacji, która kształtuje ogólną sprawność ruchową dziecka, rozbudza jego wrażliwość muzyczną i estetyczną, rozwija zamiłowanie do muzyki, tańca oraz zaspokaja potrzebę ruchu.
Zajęcia odbywają się w każdy piątek w poszczególnych grupach dzieci wiekowych: dzieci 3 i 4 letnie oraz dzieci 5 i 6 letnie, prowadzone przez P. Sylwię Komasa.
Na zajęcia każdy przedszkolak przebiera się w strój sportowy, który jest nieodłącznym elementem prawidłowego uczestniczenia w zajęciach. Zajęcia rozpoczynają się pogadanką na temat potrzeby wykonywania ćwiczeń gimnastycznych oraz ich znaczenia dla dzieci. W czasie zajęć dzieci poznają elementy gimnastyczne, które wpływają na ich gibkość, sprawność fizyczną oraz korygowanie wad postawy. W formie zabawy poznają proste elementy tańca, które mają na celu przygotowanie dziecka pod względem fizycznym i psychicznym do nauki trudniejszych kroków i ewentualnych choreografii tanecznych. Zajęcia urozmaicane są zabawami tanecznymi i improwizacjami ruchowymi.zdjęcia